şehir arası çekici

İstanbul Tekirdağ Oto Çekici

İstanbul Tekirdağ Oto Çekici

Yaşamımız boyunca olumlu olaylar olabileceği gibi çeşitli olumsuzluklarla da karşılaşabilmekteyiz. Bir araç sürücüsünün de yaşayacağı olumsuzluk yarı yolda kalmış olmaktır. Bu sonucun en istenmeyen nedeni ise kaza sebebiyle yolda kalmış olmaktır. Her ne kadar dikkatli bir sürücü olunsa da trafikte başkaları ile birlikte hareket edilmektedir. Diğer bir sürücünün en ufak dikkatsizliği sonucu ağır trafik kazaları yaşanabilmektedir.

Şehirler arası Oto Çekici,Yolda kalındığı zaman araç kullanıcılarının imdadına İstanbul Tekirdağ oto çekici yetişir. Sürücülerin ise çekici ya da kurtarıcı hizmetlerini seçerken dikkat edecekleri bazı noktalar bulunur.

Sürücülerin Çekici Hizmetlerinde Dikkat Edecekleri Unsurlar Nelerdir?

Araç kullanmak ya da bir aracın içerisinde seyahat etmek bazı kimselerce bir stres atma yöntemi olabilir. Bunun haricinde hem gereklilik hem de konfor olarak da nitelendirilebilir. Ancak belirli artılarının yanı sıra istenmeyen durumlar da yaşanabilmektedir.

Bazen bir akü sorunu, bazen ağır ya da hafif kaza sonucu araçlar yolda kalır. Bu durumda sürücülerin ilk başvuracakları yer, güvenilir bir oto çekici olmalıdır. Sürücülerin istanbul tekirdağ oto çekici hizmetlerinde dikkatli olmasını gerektiren bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Bunlar;

  • Çekicinin hızlı bir şekilde olay yerine ulaşması,
  • Hasarlı bir aracı daha fazla zarar vermeden kurtarması,
  • İçinde insan bulunan ve kaza yapmış bir aracı kurtarırken özen göstermesi,
  • Gerektiğinde sarsıntı yaratmadan aracı taşıyor oluşu olarak sıralanabilir.

Ayrıca fiyat olarak da müşterisinin acil ihtiyacını kullanmadan uygun tarife sunması da güvenilirliği arttıracak davranış olarak sayılır.

Sürücüler Çekiciyi Beklerken Nasıl Hareket Etmelidir?

Araç kullanıcıları, keyifli bir yolculuk sırasında yatı yolda kaldıklarında stresli anlar yaşayabilmektedir. Panikle hareket etmenin olumlu olmayan sonuçları doğabileceğinden sakince bu süreci yönetmek gerekir. Nitekim mekanik cihazların bazı durumlarda arıza verebileceği kabul edilerek yola çıkmak gerekir.

  • Sürücüler çekici hizmetlerine ulaştıktan sonra aşağıda belirtilen davranışları sergilemelidir.
  • Araç yol kenarında, uygun bir yere çekilmelidir.
  • Özellikle gece karanlığında, tenha bir bölgede kalındıysa aracın içindeki özel eşyalar mutlaka kişilerin yanında bulunmalıdır.
  • Araca ait ruhsat gibi belgeler hazırlanmalıdır.
  • Çekici ile birlikte gidilmeyecekse aracın nereye götürüldüğü öğrenilmelidir.

Ayrıca çekiciye ulaştıkları andan önceden fiyat bilgisi almak da önem taşır.

Çekici Fiyatlandırmaları

Her işin bedeli belirlenirken etken olan unsurlar hesaba katılır. Oto çekici ve kurtarma işlerinde de fiyat belirlenirken birçok etken göz önünde bulundurulur.

Oto çekici hizmeti veren kuruluşlar fiyat konusunda bilgi verirken aracın tipi, modeli, büyüklüğü, nereden alınacağı, aracın bulunduğu arazi yapısı, birden fazla araç olup olmaması gibi durumlara göre göre değerlendirme yaparlar. Ayrıca tıpkı taksiler gibi gündüz ve gece tarifeleri bulunur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara